Poza samym wyposażeniem pokoju dziecka istotna jest także jego estetyka. Głównym elementem, który tworzy estetykę wnętrza jest kolor. Dzięki niemu można tworzyć właściwy klimat jakiego oczekuje dziecko.

Kolor pełni niesamowicie ważną rolę. To dzięki niemu można regulować naturalne naświetlenie pokoju. Jasne kolory odbijają więcej światła niż ciemne, dzięki czemu pokoje w których dominuje biel i bardzo jasne warianty różnych kolorów można poprawić nieco nastrój w pokoju ciemnym, czyli mało nasłonecznionym. Tam gdzie do pokoju wpada bardzo dużo naturalnego światła możliwe jest poeksperymentowanie z kolorami, gdyż obniżenie zdolności np. ścian do odbicia światła nie spowoduje, że w pokoju dziecka będzie zbyt ciężka i ponura atmosfera. 

Popularne kolory dla najmłodszych dzieci

Kiedy dziecko pojawia się na świecie rodzice mają już najczęściej przygotowany pokój. Zwykle kolor ścian podyktowany jest głównie płcią dziecka i tak najchętniej wybieranym kolorem dla chłopców jest jasnoniebieski, natomiast dla dziewczynek jasnoróżowy. Mimo, że kolory te są najpopularniejsze dla noworodków, nie jest powiedziane, że nie można stosować innych. Równie świetnie sprawdzi się kolor biały jeśli chodzi zarówno o ściany jak i meble czy pozostałe wyposażenie. Nie trzeba się obawiać, że pokój nie będzie miał wyrazu, bowiem wszelkie wyposażanie dla dziecka wprowadzi nieco życia. Biały kolor da natomiast niesamowitą lekkość i więcej światła. W przypadku najmłodszych dzieci najlepiej jest wybrać poza białym wszelkie kolory, które możemy określić mianem barw pastelowych, czyli jasnych, przyjemnych dla oka, uspokajających. Dzięki nim utworzymy przyjemny klimat dla każdego maluszka. Może to być kolor żółty, kremowy, fioletowy, zielony, pomarańczowy i oczywiście róż i niebieski, które na tym polu dominują. 

Żywsza kolorystyka dla starszych dzieci

Wprowadzając kolory żywe możliwe jest uzyskanie bardziej atrakcyjnego klimatu, dla nieco starszych dzieci, dla których pastele będą po prostu zbyt nudne. Dzieci w wieku 4-8 lat lubią mocniejsze kolory, bardziej jaskrawe i głębokie. Nawet jeśli całego pokoju nie chcemy przemalować na zbyt intensywny kolor, można wybrać jakiś fragment, który dobrze będzie współgrał z innym, bardziej stonowanym kolorem. 

Kolorystyka mebli

Nie tylko dzięki malowaniem ścian można w sposób skuteczny wpłynąć na atmosferę dziecięcego pokoju. Meble też są bardzo ważnym i ciekawym sposobem na utworzenie estetycznego centrum dla naszego dziecka. Nasza oferta bazuje właśnie na meblach białych oraz kolorowych. Bardzo dobrze prezentują się białe meble z poszczególnymi elementami wykonanymi w różnych kolorach. Dla przykładu meble dla dzieci białe pięknie wyglądają w połączeniu z żywymi kolorami ścian, natomiast meble o żywszej kolorystyce dobrze zaprezentują się w połączeniu z nieco jaśniejszymi kolorami ścian. Jest to bardzo duże pole do eksperymentów. 

Poza samymi kolorami ważną rolę grają wszelkie ozdoby. A na naszych meblach ozdoby w postaci kolorowych nadruków są ich główną atrakcją dla dzieciaków. Tworzymy na naszych meblach mnóstwo wariantów nadruków z ciekawymi motywami. Są to przyjazne dla dzieci prezentacje zwierzątek, samochodów, misiów, kucyków, księżniczek i innych ulubionych przez dzieci motywów.