Nie zawsze posiadamy ten luksus, aby każde dziecko posiadało swój własny pokój. Bardzo często rodzeństwo korzysta ze wspólnego pokoju, co jest dobrą praktyką, gdyż bezpośredni kontakt uczy dziecko współpracy, dzielenia się, czy pozwala na organizowanie wspólnej zabawy. Kłopoty mogą się zacząć, kiedy trzeba zagospodarować miejsca na dodatkowe łóżko, które zajmuje sporo miejsca. Na szczęście są dość łatwe sposoby na poradzenie sobie z tym problemem. 

Łóżko podwójne dla dzieci - wady i zalety

W przypadku kiedy dwójka dzieci korzysta ze wspólnego pokoju, warto sięgnąć po metody, które pozwalają na zaoszczędzenie cennego miejsca. Jednym z takich pomysłów jest podwójne łóżko dziecięce. Z pozoru wygląda jak zwykłe pojedyncze łóżko dla jednego dziecka. Jednak zamiast wysuwanej szuflady od spodu, wysuwana jest drugie łóżko. Dzięki temu nie ma konieczności zakupu dodatkowego łóżka. Dla zwiększenia bezpieczeństwa można wybrać łóżko z barierką ochronną, które będzie także oddzielała dwójkę rodzeństwa. Zaletą rozwiązania jest oszczędność finansowa, oszczędność miejsca w pokoju, dzięki czemu nie trzeba rezygnować z innych potrzebnych mebli. Minusem jednak może być konieczność pozostawienia wolnej strefy obok łóżka na wysunięcie drugiego. Dlatego nie można postawić przy łóżku stojącym pod ścianą biurka w bezpośrednim sąsiedztwie, gdyż uniemożliwi to wysunięcie drugiego łóżka ze spodu. 

Łóżko dla dzieci podwójne nie tylko sprawdza się dla rodzeństwa. Świetnie sprawdza się także w chwili kiedy przyjeżdżają goście z dzieckiem, które ma wówczas miejsce do wygodnego noclegu. 

Firma Happy Babies oferuje łóżka dziecięce podwójne w trzech różnych rozmiarach. 160 x 80 cm, 180 x 90 cm oraz największe 200 x 90 cm. Dodatkowo łóżka podwójne posiadają miejsce do przechowywania np. pościeli, koców, ręczników czy innego dziecięcego wyposażenia.