Komoda jest tym meblem w pokoju dziecka, który łączy w sobie dwie cechy - dużą pojemność i łatwość korzystania z niej. Dlatego powinna zadowolić z jednej strony rodzica, który dba o porządek i ład w pokoju swojej pociechy, z drugiej dziecko, które będzie mogłą w wygodny sposób sięgać po rzeczy których potrzebuje.

Pojemność i wygoda

Komody dla dziecka zwykle są bardzo pojemne. Są to praktyczne meble, które potrafią pomieścić sporą część wyposażenia dziecka. Zwykle trzymamy tam pościele na zmianę, koce, ubrania, ręczniki, bieliznę. Czyli rzeczy, które zwykle zabierają wiele miejsca. Komoda to także bardzo dobre miejsce na przechowywanie dziecięcych zabawek. Tych zwykle jest najwięcej, jako, że dziecko często obdarowywane jest nie tylko przez rodziców, ale ciocie, wujków, babcie, dziadków i innych osób. Komoda pomaga tym samym utrzymywać porządek w pokoju, ponieważ wszystkie rzeczy trzeba gdzieś trzymać. 

Dlaczego komoda jest przyjaznym meblem dla dziecka?

Duże szafy są meblem koniecznym, które będą mogły przechować dziecięce ubrania. Nie wszystkie jednak półki są dla dziecka dostępne, ze względu na niższy wzrost maluchów, mogą mieć trudności z sięganiem po rzeczy umieszczone wysoko. Dlatego powinno się uważnie planować, w jakim miejscu szafy są układane rzeczy, których dziecko będzie używało. 

Inaczej jest z komodami. Są to meble niższe, z którymi dziecko spokojnie sobie poradzi i zajrzy w każdą szufladkę. Dzięki temu samodzielnie będzie mogło wybierać ubrania do szkoły, bieliznę, ręczniki. Komoda ułatwi dziecku także utrzymywać pokój w porządku, gdyż sprzątanie zabawek będzie jak najbardziej w zasięgu możliwości dziecka. Podobnie sprawdzą się do tego kufry na zabawki w dziecięcym pokoju

Komoda a względy estetyczne i designerskie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy pokój dziecka jest inny, prezentuje zupełnie inny świat, posiada odmienny klimat. Dlatego oferując komody dziecięce pragniemy dostosować je do istniejącego wystroju pokoju, czy też rodzaju wyposażenia. Dzięki takiemu podejściu oferta komód dziecięcych rozszerzona jest do ponad tysiąca produktów, które różnią się między sobą rozmiarem, kształtem, czy detalami wykończenia jak kolorystyka czy rodzaj nadruku. Tak szeroki wybór mebli wraz z ogromnymi możliwościami ich wykończenia jeśli chodzi o dekorację daje Państwu dużą swobodę wyboru i łatwość w dopasowaniu do gustu dziecka czy wystroju pokoju.